Dėl tremties ir įkalinimo vietų Kazachstane | LPKTS

Dėl tremties ir įkalinimo vietų Kazachstane

VŠĮ „Kultūros vertybių globos tarnyba“, kurios viena iš steigėjų yra Kultūros ministerija, 2018 metais ketina organizuoti 2-ąją ekspediciją į Kazachstano Respubliką.
2017 metais įmonės darbuotojų organizuota ekspedicija Kazachstane tikrino centrinės dalies lagerių ir kapinių vietas (Karagandoje, Džezkazgane, Balchaše). Su ekspedicijos ataskaita galima susipažinti: http://wvvw.lietuviaisibire.lt/lt.
2018 metais planuojama lankyti lietuvių tremties ir įkalinimo vietas, buvusias šiaurinėje Kazachstano dalyje: Akmolinske, Ekibastuze, Pavlodare, Petropavlove. Taip pat ketinama apžiūrėti buvusio ypatingojo lagerio Nr. 11 (Osoblag „Dalnijlag“) zonas ir skyrius, buvusias belaisvių kapines: tikrinti jų būklę, atlikti foto fiksaciją, inventorizavimą, parengti tolimesnės priežiūros planą, padėti gėlių ant kapų ir pagerbti Tėvynėn negrįžusius asmenis.
Prašome suteikti žinių apie tose vietose kalėjusius asmenis, negrįžusių asmenų palaidojimo vietas.
Taip pat norėtume susitikti su gyvais liudininkais ir išgirsti jų lūkesčius ir pageidavimus. Tel. (8 5) 213 8190, el. paštu: kulturos.tarnyba@gmail.com.