Kviečiame į knygos pristatymą Alytuje ir Prienuose

Lapkričio 23 d. (ketvirtadienį) 15 val. Alytaus šaulių namuose (S. Dariaus ir S. Girėno 10) ir lapkričio 24 d. (penktadienį) 16 val. Prienų krašto muziejuje (F. Martišiaus 13) vyks knygos „Kazimieras Pyplys-Mažytis. Lietuvos partizanų pasiuntinys į Vakarus“ pristatymas.
Knyga sudaryta Ritos Pauliukaitienės, išleista šiemet Punsko (Lenkijos Respublika) leidykloje „Aušra“. Skirta žymaus laisvės kovotojo, vieno iš aštuonių Lietuvos laisvės kovos karžygių Kazimiero Pyplio-Mažyčio ir jo bendražygių atminimui.
Pietų Lietuvos srities (Tauro ir Dainavos apygardų) partizanai 1947 m. gegužę ir gruodį suorganizavo du žymiausius diplomatinius žygius į Vakarus ir vėliau visi trys pasiuntiniai: Juozas Lukša-Daumantas, Jurgis Krikščiūnas-Rimvydas ir Kazimieras Pyplys-Mažytis buvo apdovanoti aukščiausiu koviniu partizanų žymeniu. Knygoje yra pateikta įvairių istorinių dokumentų ištraukos, laisvės kovos dalyvių prisiminimų fragmentai, istorikų, publicistų tyrinėjimai ir partizanų artimųjų išsaugota medžiaga. Iš viso remtasi daugiau negu šimtu šaltinių, duomenys, pateikti knygoje, saugomi Lietuvos archyvuose, muziejuose, asmeninėse kolekcijose. Gausiai iliustruota archyvinėmis ir ekspedicijų nuotraukomis.
Maloniai kviečiame.