Juodojo birželio atminimo akcija

Archyvas

Archyve renginių nėra

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga kasmet mini didžiuosius trėmimus – organizuoja atminimo renginius, konferencijas, akcijas. 

Sužibo Juodojo birželio atminimo akcijos žvakelės

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga kasmet mini didžiuosius trėmimus – organizuoja atminimo renginius, konferencijas ar, kaip šiemet, – akcijas. Juodojo birželio atminimo akcijos žvakelės birželio 13-ąją 20 valandą sužibo visoje Lietuvoje. Į LPKTS kvietimus atsiliepė LPKTS filialai, savivaldybės, Kultūros centrai, muziejai ar tiesiog aktyvūs, tautos istoriją gerbiantys žmonės. Kaip sakė akcijos koordinatorė LPKTS valdybos pirmininkė Rasa Duobaitė-Bumbulienė, gauta žinių, jog akcija vyko penkiasdešimtyje vietų, tikėtina, jog ir daugiau, tiesiog ne visi informavo apie vykusią akciją.
Pasak R. Duobaitės-Bumbulienės, pagrindinė akcijos idėja – kad atminimo žvakelės, įžiebtos birželio 13-osios vakare, degtų per naktį, nes birželio 14-osios naktį prasidėjo masiniai Lietuvos gyventojų trėmimai į atokiausius Sibiro regionus, ir žvakelių šviesa bei malda sušildytų visų Anapilin iškeliavusių tremtinių atminimą, o dabarties žmogui primintų, kitam netgi padėtų sužinoti apie šią tragišką tautos istorijos puslapį.

Peržiūrėti nuotraukas galite ir skyrelyje „Galerija“ 
Dėkojame visiems dalyvavusiems, koordinavusiems, tvarkiusiems akcijos vietas ir prisidėjusiems mintimis.