Kviečiame į parodos atidarymą Kaune

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos salėje atidaryta fotografijų paroda „Nepamiršk, čia jums ne Lietuva“. Parodos autorė Martha Thomas yra lietuvių kilmės JAV fotografė, gyvenanti Sietle, Vašingtone. Marthos seneliai Apolonija ir Kazimieras Klimauskai bei teta Daina Klimauskaitė tą siaubingą 1941-ųjų birželio 14-ąją buvo geležinkelio vagonuose, kurie važiavo į Sibirą. Tik pradėjus skilti Sovietų sąjungai, Martha Thomas sužinojo apie šeimą, Sibiro tremtį.
Parodos atidarymas liepos 1 d. (pirmadienį) 17 val. Dalyvaus Martha Thomas, kuri skaitys Dainos prisiminimus anglų kalba, ir bus rodomos autorės fotografijos, klavišiniais gros Gabija Vaičekonis, dalyvaus ir 89-erių Daina Klimauskaitė, ilgametė Kauno muzikinio teatro solistė.
Daina Klimauskaitė gimė Lietuvoje 1934 m. 1941 m. birželio 14 d. su tėvais buvo ištremta į Sibirą. Daugiau nei 30 metų dirbo Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, gyvena Kaune.
Gabija Vaičekonis – lietuvių kilmės pianistė, užaugusi JAV, Sietle, Vašingtone. Gimė muzikalioje šeimoje, nuo mažens groja pianinu. Įgijo muzikos studijų bakalauro laipsnį Vakarų Vašingtono universitete, o dabar studijuoja džiazo ir fortepijono magistrantūroje Vytauto Didžiojo universitete, Kaune.
Parodos rengėjai ir partneriai: LPKTS, VDU menų galerija „101“.